Достовірність результатів аналізів залежить від правильної підготовки до їх здачі .

Правила здачі урогенітального матеріалу для загального мазка , бактеріального посіву і ПЦР- діагностики:

  • Протягом 3 діб до здачі аналізу виключити вживання алкоголю;
  • Протягом 3 діб до здачі аналізу доби утриматися від статевих контактів ;
  • Перед здачею аналізу протягом 2-3 годин не мочитися ;
  • Після закінчення прийому антибіотиків до здачі аналізу повинно пройти не менше 2 тижнів ;
  • Не користуватися місцевими антисептичними , антибактеріальними або антигрибковими засобами ;
  • Жінкам протягом 3 діб не використовувати вагінальні свічки , тампони , мазі і креми ;
  • Аналіз не можна здавати під час менструації (тільки через 3 дні після її закінчення ) .

Результати бактеріального посіву зазвичай готові через 7 днів , ПЛР - через 3 дня

 

Правила здачі загального аналізу сечі або бактеріального посіву сечі

  Для аналізу використовується перша , ранкова порція сечі після сну. Заздалегідь необхідно преобрести стерильну ємність для забору сечі , аналіз необхідно скоріше віднести в лабораторію. Перед тим , як помочитися , необхідно провести ретельний туалет зовнішніх статевих органів. Особливо це важливо для жінок , оскільки вагінальні виділення можуть потрапити в сечу і стати причиною недостовірних результатів . Для загального аналізу сечі збирається вся порція сечі. Для бактеріального посіву - середня порція. Це означає , що спочатку необхідно помочитися в унітаз , потім - в стерильну ємність , і в кінці - знову в унітаз. Результати загального аналізу сечі зазвичай готові на наступний день , а бактеріального посіву - не раніше , ніж через тиждень.

Аналіз крові

Практично всі дослідження крові проводяться натщесерце (не менше 8 годин після останнього прийому їжі) , тому щоб провести аналізи вранці можна випити невелику кількість води. Чай і кава - це не вода , будь ласка , потерпіть. Здача аналізів припускає відмову від куріння за годину до процедури.

  Строго натщесерце , більше 12 годин після останнього прийому їжі : загальний аналіз крові , біохімічні показники (холестерин , ЛПВЩ , ЛПНЩ , ЛПДНЩ , тригліцериди ) .

  Після 5-6 годин голодування (останній прийом їжі має бути легким , без підвищеного вмісту жирів ) можна здати аналізи : на гормони (вранці ) , антитіла до інфекцій (протягом дня ) . Врахуйте , що аналіз крові на антитіла до інфекцій відображає стан імунітету стосовно інфекції. При недавньому інфікуванні результати можуть бути негативними. У сумнівних випадках рекомендована повторна здача тесту через 7-10 днів ( для токсоплазми , краснухи і цитомегаловірусу при вагітності - підтверджує дослідження методом імуноблот ) .

  Через 3-4 години голоду можна здати аналізи на ХГЛ , антитіла до інфекцій в крові , аналізи на ВІЛ , сифіліс , гепатити В і С , група крові , резус -фактор , антитіла до резус -фактору , антігрупповие антитіла , аутоантитіла ( з панелі аутоантитіл ) , пренатальний скринінг , онкомаркери .

  Норми лабораторій розраховані для ранкових показників . Тільки до 11 години ранку здаються аналізи на ТТГ , паратгормон , залізо ( значення показників істотно змінюється протягом дня ) .

  Дослідження проводяться поза прийому лікарських препаратів або через 11-14 днів після їх відміни (крім тих випадків , коли це допускається лікарем) .

  Якщо по дорозі в процедурний кабінет Ви поспішали або хвилювалися , перед здачею крові рекомендується посидіти протягом 20-30 хвилин.

Аналізи на статеві гормони

  Якщо здати в різних лабораторіях аналізи на гормони , розшифровка буде відрізнятися. Це пов'язано з тим , що використовуються різні реагенти і методики , тому дивіться нормативні показники там , де ви здавали аналіз . Знижений або підвищений рівень не обов'язково вказує на наявність захворювання або гормональні збої у жінок і чоловіків - просто перездати аналізи в іншому місці , враховуючи норми , прийняті в цій лабораторії .

  Аналізи на гормони , норма яких коливається залежно від віку , фази менструального циклу , повинен інтерпретувати тільки лікар.

Як і коли здавати аналізи на гормони ?

1. Сдача аналізів проводиться натщесерце.

2. За 1 день до аналізу не можна займатися сексом , пити спиртні напої та палити.

3. За день до аналізу обмежте фізичні навантаження.

4. Ісказіть результати може стрес - найкраще здавати аналізи в спокійному стані.

5. Якщо ви приймаєте будь-які пігулки , особливо гормональні , повідомте про це лікаря. Марні аналізи на гормони , розшифровка яких була проведена без обліку прийому гормональних препаратів та інших засобів , які можуть штучно стимулювати або пригнічувати вироблення гормонів.

   Жіночі гормони : аналіз

Гормон

Аналізи на гормони : коли здавати

Коментарі

Лютеїнізуючий гормон (ЛГ)

3–5-й день циклу

Якщо вам назначіліаналізи на гормони, коли здавати їх, уточніть у свого лікаря - деякі ендокринологи та гінекологи призначають інші дні

Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ)

3–5-й день циклу

Пролактин

3–5-й день циклу

Тестостерон

8–10-й день циклу

ДЕА-сульфат

8–10-й день циклу

Прогестерон

21–22-й день циклу

Результати аналізів на гормонипрогестерон і естрадіол найбільш точні через 7 днів після овуляції

Эстрадіол

21–22-й день циклу

 

Аналізи на гормони щитовидної залози ( у чоловіків і невагітних жінок)

  Гормонів щитовидної залози всього три: Т3 ( трийодтиронін ) , Т4 ( тироксин ) і кальцитонін . Однак аналізи крові на гормони щитовидної включають також перевірку концентрації інших речовин , пов'язаних з роботою цієї залози.

  Які аналізи здають на гормони щитовидки ? Аналіз на гормони щитовидної залози може включати: аналіз тиреотропного гормону , загального Т4 , вільного Т4 , загального Т3 , вільного Т3 , ТЗГ ( ТСГ ) , тиреоглобуліну , аналіз на антитіла до тиреоглобуліну , до тиреоїдної пероксидази .

Аналіз крові на гормони щитовидної залози може показати:

  • норму ;
  • гіпотиреоз - виділяється занадто мало ;
  • гіпертиреоз - виділяється занадто багато.

  Перелік симптомів гормонального збою в щитовидній залозі довгий, більшість симптомів неспецифічні, а в 80 % випадків хворі взагалі не відчувають жодного дискомфорту. Регулярне УЗД раз на рік , аналіз крові на гормони щитовидної залози дозволяють попередити розвиток захворювань.

  Аналіз крові на гормони щитовидної особливо важливо проходити дітям , так як ці речовини беруть участь у процесах росту тканин , засвоєння клітинами кисню , розвитку організму.

  Аналіз на ТТГ , Т3 і Т4 дуже бажано проходити всім проживають в регіонах з підвищеним радіоактивним фоном : потрапляння радіоактивного йоду в організм викликає захворювання щитовидки.

  Якщо ваші значення відрізняються від норми , зовсім не обов'язково вам потрібно гормональна терапія. Для постановки точного діагнозу важливий анамнез захворювання , симптоми , а не лише цифри в таблиці аналізів.

  Розшифровка аналізу повинна бути зроблена лікарем - не намагайтеся самостійно визначити , що у вас підвищений, а що знижений. Для оцінки, аналізу та лікування порушень обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем Клініки.