Тріщини

  Тріщина прямої кишки, або анальна тріщина, це одне з найбільш ЧАСТИХ ПРОКТОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ. Являє собою дефект слизової оболонки прямої кишки, лінійної, овальної або трикутної форми, розміром від кількох міліметрів до 2см. Захворювання схильні люди будь-якого віку, в тому числі нерідкі тріщини прямої кишки у дітей.

  Причини тріщини прямої кишки

 -Основною причиною виникнення анальної тріщини є пошкодження слизової при проходженні твердих калових мас, а також містяться в кале сторонніми тілами(кісточки, випадково проковтнув неїстівні предмети).

 -Хронічне запалення в області анального каналу, що призводить до втрати еластичності слизової, також сприяє утворенню тріщин. Вагітність, пологи і анальний секс є найпоширенішими причинами виникнення анальних тріщин.

  Симптоми тріщини прямої кишки

  Розрізняють гостру і хронічну форми тріщини прямої кишки. Хронічна форма виникає при відсутності лікування гострого захворювання.

  Головний симптом тріщини прямої кишки - біль в області заднього проходу. При гострій тріщину прямої кишки біль з'являється тільки під час акту дефекації, вона інтенсивна, але не триває більше 15 хвилин. Для хронічної тріщини прямої кишки характерний менш інтенсивний, але більш тривалий больовий синдром. Біль може виникати і незалежно від акту дефекації, наприклад, при тривалому сидінні. Як у гострій, так і в хронічній формі одним із симптомів тріщини прямої кишки може бути кровотеча з заднього проходу. Як правило, кровотеча незначна, кров яскраво-червона, не змішана з каловими масами. Кровотечі пов'язані з дефекацією, і викликані проходженням щільних калових мас через ушкоджену ділянку. Ще один характерний симптом тріщини прямої кишки ускладнена дефекація, і пов'язані з цим запори. Труднощі при дефекації виникають із-за вираженого больового синдрому. Біль при проходженні калових мас, особливо щільних, може бути такою інтенсивною, що виникає рефлекторний спазм сфінктера анального отвору. В хронічній формі захворювання розвивається страх дефека ції, що лише посилює симптоми тріщини прямої кишки, так як калові маси ущільнюються і сильніше травмують запалену слизову оболонку. Хронічна тріщина прямої кишки може супроводжуватися виділенням гною із заднього проходу. Дані симптоми є проявом не тільки тріщини заднього проходу, тому при їх виникненні треба звернутися до фахівця.

  Анальна тріщина - це захворювання, що доставляє хворим масу неприємних відчуттів. Діагноз анальної тріщини, як правило, встановлюється методами візуального огляду і пальпації анальної області. Якщо у лікаря виникають сумніви в діагнозі, він може призначити додаткові дослідження (рентген товстої і прямої кишки або ректороманоскопію), щоб виключити інші захворювання кишечника, які також можуть протікати з пошкодженням слизової оболонки прямої кишки.

  Незагоєна тріщина прямої кишки негативно впливає на самопочуття хворого. Порушується апетит, з'являється страх відвідування туалету. З-за постійних неприємних відчуттів в області заднього проходу порушується сон, з'являється дратівливість. Кровотечі, характерні для анальної тріщини, можуть привести до зниження кількості гемоглобіну в крові (анемії). Це особливо характерно для тривало не загоюються тріщин. Якщо через дефект у слизовій оболонці прямої кишки проникають патогенні мікроорганізми, тріщина може ускладнитися запаленням - парапроктитом. Це серйозне ускладнення, яке може вимагати негайного хірургічного втручання. Тому не потрібно відкладати відвідування лікаря і намагатися впоратися самотужки з цим неприємним захворюванням. Запишіться на прийом до лікаря-проктолога і приходьте в клініку «Человек», де вам нададуть конкретну допомогу висококваліфіковані фахівці нашої клініки використовуючи при цьому найсучасніше обладнання.