Ендокринологія

  Вибух сміху, сум, почуття радості, стрес - результат роботи гормонів. Вони ж у відповіді за осину талію і оксамитову шкіру. Саме від балансу гормонів в організмі залежить якість нашого життя. Те, як ми виглядаємо, наш вага, репродуктивна функція організму і багато іншого напряму залежить від залоз внутрішньої секреції, які ці гормони виробляють. Якщо в організмі відбувається гормональний збій - все це миттєво позначається на загальному самопочутті. І найбільш поширена причина неполадки - надмірне навантаження, стреси і неправильне харчування.

  Ендокринологія (від грецьких слів endo - всередині, krino - виділяти і logos - вчення) - наука про будову та функції залоз внутрішньої секреції, вироблюваних ними гормонах і дії їх на організм людини; а також про захворювання, викликаних порушенням функції цих залоз або дії цих гормонів.

До залоз внутрішньої секреції організму (ендокринних залоз) відносяться:

  Щитовидна заліза;

  Паращитовидная заліза;

  Підшлункова (острівкова частина) заліза;

  Наднирники;

  Гонади або статеві залози

  Гіпофіз;

  Гіпоталамус.

  Крім цього гормони справляють і органи, які не є ендокринними залозами. Від гормонального обміну залежить правильне функціонування ліпідної (жирової),кісткової тканин і серцево-судинної системи, розумовий розвиток, дітородна функція і безліч інших важливих процесів. Ці мікроскопічні речовини пов'язані з нервовою системою людини і впливають на роботу всього організму. При деяких захворюваннях ендокринної системи вже перший огляд дозволяє поставити точний діагноз, так як симптоми цих захворювань досить характерні. Але найчастіше перша консультація стає приводом для тривалого обстеження і лікування. Лікарі Клініки "Человек" і використовують сучасні методи обстеження і діагностики.

  Аналіз гормонів - основний і найважливіший показник при діагностиці багатьох захворювань, причому не тільки в ендокринології, але і в інших розділах медицини: гінекології, урології, андрології, онкології, неврології, гастроентерології.

  Аналіз крові на гормони необхідно здавати вранці та натщесерце. Жінкам рекомендується здавати аналізи в певні дні менструального циклу.

  Для діагностики ендокринних порушень у Клініці «Человек» проводиться сучасне комплексне обстеження:

  УЗД щитовидної залози

  УЗД нирок та наднирників

  УЗД органів черевної порожнини

  Гормональне обстеження

  Звернення до ендокринолога необхідно, якщо у Вас:

  Високий артеріальний тиск, серцебиття, «приливи» жару, підвищення цукру в крові;

  Проблеми з вагою (зайва вага або різке схуднення);

  Випадіння волосся, надмірне оволосіння, ламкість нігтів, сухість шкіри;

  Дискомфорт в горлі (сухість, відчуття «комка»), сухість у роті, збільшення розміру шиї, осиплість голосу;

  Ослаблення пам'яті, нервозність;

  Погіршення зору (сльозовиділення і «пісок» в очах), світлобоязнь;

  Біль в ногах, оніміння, відчуття «мурашок» на гомілках і стопах, судоми в литкових м'язах;

  Якщо вже діагностовано захворювання і необхідно спостереження і лікування;

  Наявності обтяженої спадковості (цукровий діабет, захворювання щитовидної залози та інших хвороб у найближчих родичів).

  При своєчасному зверненні до лікаря-ендокринолога ви позбавите себе від серйозних ускладнень. Лікування ендокринних захворювань може затягнутися на місяці, однак під керівництвом досвідченого фахівця перші позитивні результати не змусять себе чекати. Ми готові допомогти вам!