Цукровий діабет

  Сьогодні актуальність проблеми цукрового діабету та його ускладнень виходить на один рівень з онкологічними та серцево-судинними захворюваннями. За даними ВООЗ, кількість хворих на цукровий діабет у світі становить близько 180 мільйонів чоловік. Тривалість життя хворих на цукровий діабет на 30% менше, ніж в середньому у населення планети, але самим насторожити повинні небачені темпи зростання захворюваності та смертності. За прогнозами ВООЗ, при нинішньому стані речей, смертність від цукрового діабету і його ускладнень в найближчі 10 років зросте більш ніж на 50%.

  Поняття «цукровий діабет» об'єднує групу хронічних захворювань, що виникають або при недостатньої вироблення інсуліну підшлунковою залозою, або при нездатності клітин організму адекватно реагувати на інсулін. Незалежно від причини виникнення, головним симптомом цукрового діабету є гіперглікемія, або підвищений рівень глюкози в крові. Гіперглікемія при цукровому діабеті супроводжується недостатнім надходженням глюкози в клітини, що призводить до порушення всіх видів обміну речовин і накопичення токсичних продуктів в організмі. Основним фактором ризику (піддається корекції) в даний час вважається неправильне харчування і пов'язане з ним ожиріння. Під неправильним харчуванням, сприяє розвитку діабету,мається на увазі вживання висококалорійної їжі, багатої вуглеводами, солодощів, алкоголю і недостатнє надходження в організм рослинної клітковини. Малорухливий спосіб життя підтримує високий рівень цукру в крові, знижуючи потребу організму в глюкозі з-за низьких енергетичних витрат. Сучасних ендокринологів насторожує той факт, що інсуліннезалежний діабет, який завжди вважався діабет старшого віку, в даний час спостерігається навіть у маленьких дітей, і, що поширеність цієї форми діабету приймає все більш масовий характер.Найпершим симптомом захворювання найчастіше є поліурія (почастішання сечовипускання із збільшенням кількості відокремлюваної сечі). Хворий мочиться часто і рясно, вдень і вночі. Поліурія пояснюється високою концентрацією цукру в сечі, разом з яким виводяться і великі об'єми води.

  Варто звернутися до лікаря, якщо у Вас:

  Поліурія і спрага;

  Підвищений апетит при зниженому вазі;

  Надмірна вага;

  Сухість шкіри і слизових тривалий період часу;

  Схильність до інфекційних уражень шкіри та слизових (фурункульоз, грибкові ураження, цистити, вагініти та ін);

  Періодично виникає нудота або блювота;

  Порушення зору у вигляді туману;

  Є родичі з цукровим діабетом;

  Але навіть при відсутності симптомів варто періодично проходити профілактичні медогляди, так як близько 50% випадків цукрового діабету другого типу тривалий час протікають у безсимптомній формі. При неадекватному лікуванні цукровий діабет призводить до серйозних ускладнень, найбільш небезпечні з них - втрата зору, синдром діабетичної стопи та ниркова недостатність. Визначення глюкози крові натще, визначення глюкози в сечі і проба на толерантність до глюкози не є дорогими методами дослідження. Їх, як правило, достатньо, щоб виключити або підтвердити діагноз цукрового діабету. У Клініці «Человек» Ви завжди зможете здати необхідні аналізи у зручний для Вас час і отримати консультацію кваліфікованого лікаря-ендокринолога. Від пацієнта з цукровим діабетом потрібна висока дисциплінованість, раціональна організація харчування і режиму дня, чіткий довічний прийом лікарських препаратів. На сьогоднішній день у розпорядженні лікарів є величезний арсенал якісних цукрознижуючих препаратів, здатних підтримувати рівень глюкози крові на нормальному рівні, що дозволяє значною мірою знизити ризик розвитку ускладнень, збільшити тривалість життя хворого і поліпшити її якість. Обов'язковою умовою ефективного лікування і тривалого повноцінного життя є тісна співпраця хворого на діабет з лікарем, який буде стежити за станом здоров'я і коригувати лікування протягом всього життя пацієнта. Лікар-ендокринолог Клініки «Человек» завжди допоможе Вам в діагностиці та корекції лікування цукрового діабету, що дозволить Вам жити повноцінним життям.