Ерозія шийки матки

  Епітелій (поверхня) шийки матки ділиться на дві зони, одна з яких знаходиться в піхві, а друга - в каналі, що з'єднує порожнину матки і піхву. Різні зони епітелію шийки матки відрізняються за своїми функціями і структурою. Теоретично, межа між двома видами епітелію повинна знаходитися по краю зовнішнього зіву шийки матки. Але насправді, вона змінює своє положення протягом життя жінки. До 22-23 років циліндричний епітелій з цервікального каналу може заходити на 1/3 поверхні шийки матки. Цей стан називається ектопією шийки матки або помилкової ерозією шийки матки. При нормальних результатах мазків і цитології (відсутність запалення, відсутність дисплазії) така ерозія шийки матки не потребує лікування, але потребує динамічного спостереження. Як і всі жінки, пацієнтки з ектопією повинні періодично здавати аналіз на визначення атипових клітин для ранньої діагностики та запобігання раку шийки матки. Необхідно позбавлятися від ерозій шийки матки з вираженим запаленням, виразкою і інфікуванням.

  Ерозія (лат. роз'їдання) - це процес злущення клітин покривного епітелію з піхвової частини шийки матки. Справжня ерозія супроводжується дійсним відторгненням клітин з дефектом покривної тканини шийки матки. В результаті цього ушкоджуються кровоносні судини, і хворі скаржаться на кров'янисті виділення із статевих шляхів після інтимного контакту, болі, поява патологічної секреції (белей).

  Механізм виникнення придбаної (істинної) ерозії полягає в тому, що відбувається переміщення слизової оболонки цервікального каналу (одношарового, погано виконує механічні захисні властивості епітелію) на поверхню (піхвову, частину шийки матки.

  Причини виникнення ерозії шийки матки:

  Проблеми в гормональному фоні - порушення злагодженої роботи статевих гормонів.

  Посттравматична ерозія шийки матки - ерозія шийки матки після пологів, абортів.

 ● Наявність інфекцій, що передаються статевим шляхом - хламідіоз, уреаплазмоз, мікоплазмоз, трихомоніаз, гонорея - специфічні запалення. При неспецифічних запаленні (викликаному умовно-патогенної мікрофлори - кишкова паличка, стафілококи, стрептококи і т.д.)

  Зниження захисних функцій організму.

  У Клініці «Человек» Ви зможете пройти повну діагностику захворювань шийки матки. Для повноцінної діагностики ерозії шийки матки застосовуються:

-Кольпоскопія.

-Цитологія (ПАП-тест, онкоцитология, цитоморфологічне дослідження епітелію шийки матки).

-Другим етапом при виявленні запалення проводиться забір аналізів на інфекції, що передаються статевим шляхом, бак.посіви урогенітальних виділень.

-При підозрі на дисгормональную ерозію вивчається гормональне дзеркало.

  Лікар-гінеколог Клініки "Человек" виявляє захворювання при простому огляді шийки матки в дзеркалі. Більш детально досліджує ерозію з допомогою кольпоскопа - оптичного приладу. Зазвичай ерозія розташовується навколо зовнішнього зіву шийки матки у вигляді яскраво-червоної або рожевої плями. При цьому кровоносні судини в області залоз шийки матки чітко виражені і добре видні лікарю. При проведенні діагностики наш лікарь бере на дослідження мазок або маленький шматочок тканини з патологічно зміненої ділянки. Клітини взятого матеріалу більш детально досліджуються під мікроскопом. При уточненні діагнозу важливо виключити наявність атипових клітин, які є ознакою онкологічного процесу. Так як доброякісні процеси шийки матки можуть бути фоном, на якому при несвоєчасному і неадекватному лікуванні виникають передпухлинні процеси в епітелії - дисплазії шийки матки. Лікування ерозії необхідно проводити комплексно, з урахуванням причини виникнення. Необхідно ліквідувати запальний процес, а при виявленні специфічної інфекції провести медикаментозне лікування, правильно призначити яке може тільки лікар. Оскільки молодим, а особливо не народжувавшим жінкам, хірургічні методи лікування ерозії протипоказані, а також зважаючи на велику кількість побічних ефектів методів кріодеструкції, діатермокоагуляції (припікання), хімічної коагуляції лікарськими препаратами. Саме тому в Клініці "Человек" використовується радіохвильова коагуляція - найбільш ефективна техніка, яка використовується в якості ножа радіохвилі. Радіохвильова хірургія - не травматичний метод розрізу і коагуляції м'яких тканин без їх руйнування. Радіохірургічний вплив ґрунтується на біологічних ефектах надвисокочастотного електромагнітного поля, яке надає гемостатичну, протизапальну, регенераторне, деструктивне, що фіксує дію. Основними перевагами застосування апарату «Сургитрон» в лікуванні патологій шийки матки є швидкість лікування, безкровність маніпуляції, мінімальна післяопераційна біль і прискорене загоєння ранової поверхні. Також сучасний апарат «Сургітрон» успішно застосовується для видалення кондилом, кіст, папілом вульви і піхви. У Клініці обов'язково проводиться контроль виліковування, а з метою профілактики рецидивів рекомендується дослідження мазка один раз на півроку та кольпоскопія один раз в рік. За умови дотримання всіх рекомендацій нашого лікаря-гінеколога можно бути впевненою в повному позбавленні від захворювання. Піклуйтеся про своє здоров'є, а фахівці Клініки «Человек» завжди зможуть Вам в цьому допомогти.