Лікування гормональних порушень...

  Гормони виробляються в організмі жінки різними органами (такими як щитовидна залоза, надниркові залози, яєчники, підшлункова залоза, гіпоталамус, гіпофіз, вилочкова залоза...) і при цьому кожен гормон відповідає за ту чи іншу функцію організму. У жіночому організмі існує більше 60 гормонів, баланс між змістом яких, і називається гормональним фоном. Треба відзначити, що цей баланс дуже крихкий і дуже часто схильний до впливу різних факторів.

  Причини гормональних порушень:

  Вікові зміни;

  Порушення травлення;

  Порушення сна;

  Вірусні захворювання;

  Пухлини;

  Інфаркти;

  ● Спадковість;

  ● Тривалий стрес;

  Лікарські препарати;

  Аутоімунні процеси ;

  Куріння;

  Паразити.

  Саме дисбаланс гормонів в жіночому організмі найчастіше призводить до ряду гінекологічних захворювань і патологічних станів. Крім того, при гормональному збої змінюється емоційне і фізичне самопочуття. У нормі, в організмі жінки повинні одночасно функціонувати як жіночі, так і чоловічі гормони, які повинні знаходитися в збалансованому стані. Центральна нервова система має безпосередній вплив на неправильне функціонування ендокринної системи, яка відповідає за вироблення гормонів. Коли нервова система перевантажена безліччю стресів і напруг , то ризик гормональних порушень сильно зростає. У цьому випадку перший страждає репродуктивна функція - порушується процес дозрівання фолікул. Причиною проблем з гормональним фоном може також стати поганий імунітет , а значить і постійні ГРЗ і ГРВІ . Ослаблений постійними хворобами або стресами, неправильним харчуванням , паразитами або перевтомою імунітет теж в першу чергу «б'є» по репродуктивній системі жінки. Також до гормонального збою можуть привести перенесені інфекції - в тому числі і інфекції, що передаються статевим шляхом , а також паразити в організмі жінки , які виділяють велику кількість токсинів і знижують імунний захист організму. Для правильного розвитку гормональної системи жінки небезпечні будь-які хірургічні операції в області статевих органів і очеревини. Тому найбільш поширеною причиною гормональних захворювань статевої сфери , які ведуть до безпліддя , є аборти , пов'язані з вискоблюванням матки.

  Прояв гормональних порушень:

  Безпліддя;

  Порушення менструального циклу;

  Ожиріння;

  Гіпоплазія внутрішніх статевих органів ;

  Мастопатія ;

  Захворювання яєчників і надниркових залоз , викликані підвищеною кількістю чоловічих статевих гормонів та ін

  Будь-які збої в менструальному циклі вимагають візиту до гінеколога , який постарається знайти причини порушення менструального циклу за допомогою збору анамнезу і огляду. Порушення менструального циклу проявляється у вигляді безладних менструацій , збільшення (більше 35 днів) або скорочення інтервалів між менструаціями (менше 21 дня ) , посилення інтенсивності виділень (більше 80 мл) , зміни тривалості кровотечі (більше 7 днів) , аменореї (відсутності менструації) , дисфункціональних маткових кровотеч. Дуже часто саме гормональні порушення є причиною , по якій жінка не може завагітніти. Це відбувається в тому випадку , якщо організмом виробляється недостатньо гормону прогестерону , який підтримує вагітність. Саме через нестачу цього гормону жінка або не може завагітніти , або не може виносити дитину. Причому при нестачі прогестерону , як правило , менструальний цикл не змінюється , таким чином , це гормональне порушення зовні ні як себе не проявляє. Фахівцями Клініки «Человек» накопичений значний досвід у лікуванні гормональних збоїв. Наша практика показує , що після відновлення гормонального фону у жінок , як правило , відновлюється нормальний менструальний цикл , нормалізується робота яєчників , настає бажана вагітність . Кожній нашої пацієнтці ми підбираємо курс лікування гормонального збою , грунтуючись на даних діагностики ( аналізів , скринінгу , УЗД) . Гормональне лікування проводиться виключно під контролем лікаря- гінеколога , підбір препаратів і доз проводиться строго індивідуально. Будь-яке захворювання жіночої репродуктивної системи можна запобігти або не допустити розвитку ускладнень , якщо регулярно проходити огляд у гінеколога. Якщо у Вас все ж виникли труднощі - не впадайте у відчай , досвідчений доктор нашого медичного центру обов'язково зможе Вам допомогти.