Захворювання, що передаються статевим шляхом

  В даний час відомо більше 30 інфекцій, які можуть передаватися статевим шляхом. Багато хто з них в певних умовах є причиною запальних процесів статевої системи і призводять до розвитку безпліддя. 

  Інфекційні захворювання, що передаються статевим шляхом ( ЗПСШ ) - це група захворювань, які передаються від людини до людини, переважно при сексуальному контакті. Збудниками ЗПСШ є бактерії, віруси, гриби, найпростіші. Шляхи зараження - вагінальні, оральні, анальні статеві контакти, дуже рідко - інші шляхи передачі (побутовий і т.д.). Переважна більшість збудників ЗПСШ цілком добре почуваються (розвиваються, ростуть, розмножуються) не тільки в органах малого таза, а на мигдалинах, слизовій оболонці ротоглотки, заднього проходу і т.д. Звідти вони з легкістю перебираються в кров і розносяться вже по всьому організму.

  До ЗПСШ відносяться:

  Хламідіоз

  Гонорея

  Мікоплазмоз

  Уреаплазмоз

  ● Трихомоніаз

  Кандидоз

  ● Гарднерельоз (Бактеріальний вагіноз)

  Цитомегалія

  Вірус папіломи людини

  Сифіліс

  Важливим фактором для запобігання повторного зараження і успішного лікування інфекційних захворювань, що передаються статевим шляхом, є обстеження разом з партнером. У більшості випадків, пара відчуває себе в Клініці досить комфортно, крім того, даний крок сприймається залученими партнером, як турбота про його здоров'є і покращує психологічний клімат відносин, роблячи їх більш довірчими.

  Досить часто після зараження статевими інфекціями взагалі не буває ніяких скарг , або вони слабо виражені (безсимптомні і малосимптомні форми захворювань). Кожна з інфекцій має свій інкубаційний період і може характеризуватися відсутністю явних ознак або млявою симптоматикою. Статеві інфекції здатні вражати самі різні системи в організмі.

  Основними симптомами найбільш поширених ЗПСШ є:

  Біль і печіння при сечовипусканні;

  Виразки або ранки на статевих органах;

  Біль внизу живота;

  Незвичайні виділення зі статевих органів;

  Кров'янисті виділення;

  Різні вирости слизової оболонки зовнішніх статевих органів;

  Свербіж;

  ● Шкірний висип;

  Неонатальні очні інфекції (кон'юнктивіти новонароджених).

  На жаль, в даний час багато пацієнтів, які заразилися статевою інфекцією, тягнуть із зверненням до лікаря, навіть після появи різних симптомів.Тільки спеціаліст вісокої кваліфікації може грамотно провести обстеження, поставити діагноз і призначити системне, цілеспрямоване і ефективне лікування. Ні за яких обставин не слід займатися самолікуванням або безконтрольним прийомом антибіотиків, це може призвести до незворотніх наслідків і перевести захворювання в хронічну стадію, лікування якої надзвичайно ускладнене . Хронічні форми венеричних захворювань призводять до безпліддя, уражається нервова система, кістки, мозок, кишечник, серцево-судинна система, розвиваються онкологічні захворювання. Якщо інфекції не лікувати, вони протікають по висхідній і викликають запалення сечостатевих органів (піхви, придатків , матки , сечового міхура і т.д.). ЗПСШ дуже небезпечні для вагітних, тому що викликають передчасні пологи, проблеми з виношуванням і порушення розвитку плоду, існує ризик інфікування плода в процесі пологів. Якщо у Вас в аналізах виявлено збудник ЗПСШ, Вам необхідно звернутися до лікаря-гінеколога для підбору оптимального методу лікування. Якщо ж Ви помітили у себе неприємні симптоми або існує ризик зараження статевим шляхом, в нашій Клініці ми гарантуємо Вам повну анонімність при здачі всіх необхідних аналізів. Висока якість діагностики та ефективність лікування в нашій Клініці дозволить Вам не змінювати звичного графіка життя . Тільки своєчасне звернення до лікаря, правильна діагностика і лікування можуть гарантувати повне одужання і відсутність можливих ускладнень.