Мамологія-Онкологія

  Абсолютно для кожної жінки груди є не тільки вторинним статевим ознакою, але і яскравим символом її належності до осіб прекрасної статі. Це підтвердження жіночності, зрілості і в першу чергу родючості. Це атрибут впевненості, внутрішньої сили, спосіб особливого спілкування з власною дитиною в перший час його життя, початок стійкої емоційної зв'язку. Дами з оголеними грудьми зображені на сотнях картин, в художній літературі зустрічаються десятки трепетних опису такої важливої частини тіла, і навіть назва міст іноді пов'язані з цим органом (Наприклад, " Манчестер " - «пагорб у формі грудей»). Але, досить часто, сучасна медицина стикається з різними захворюваннями молочних залоз. Саме із-за важливості даного органу і наявності достатньої кількості патологічних процесів, був виділений особливий розділ медицини «мамологія» (від. лат. mamma - молочна залоза)- присвячений діагностиці, лікуванню та профілактиці різних захворювань молочних залоз. Фахівець у даній сфері лікар мамолог-онколог надає пацієнту весь перелік діагностичних та лікувальних заходів, спрямованих на обстеження, постановку діагнозу і лікування захворювань молочних залоз. Ця професія є дуже актуальною, так як захворювання грудей, а особливо рак молочних залоз, у багатьох країнах світу, в тому числі і Україні, займають лідируючі місця.

   Лікар мамолог-онколог Клініки «Человек» займається лікуванням таких захворювань:
  Мастопатія;
  Рак молочної залози;
  Доброякісні утворення молочної залози;
  Освіта м'яких тканин;
  Новоутворення шкіри;


  Ні для кого не секрет, що кожна жінка хоче щоб груди мала красиву форму, була підтягнутою і пружною, але далеко не всі відвідують мамолога, коли цього не вимагає наявність якого-небудь дискомфорту, тобто в якості профілактики. Варто відзначити, що в числі усього списку захворювань цього органу є і ті патологічні процеси, які можуть і не проявлятися, але нести за собою досить серйозні наслідки. Тому, в ряді випадків профілактичний огляд буває не тільки елементом передбачливості, але і необхідністю, впливаючи на стан здоров'я, а часом і навіть на збереження життя.

   Симптоми захворювань молочних залоз:
  Хвороблива припухлість у грудях;
  Ущільнення;
  Набрякання;
  Біль;
  Почервоніння, поява виразок, расширенность пір на шкірі молочної залози;
  Запалення пахових лімфовузлів;
  Видимі зміни в обрисах грудей;
  Набряклість;
  Втягнення сосків і виділення з них.

  Кожна жінка повинна турбуватися про власне здоров'я і проводити самообстеження молочної залози щомісяця на 5-7 день від початку менструального циклу, бажано вранці.

  Дані самообстеження молочних залоз:
  Оновлено форми, розміру, кольору;
  Наявність виділень, ерозії, тріщин і подразнення шкіри, лущення, кірочок на самих сосках;
  Втягнення соска всередину, фіксація або відхилення соска в бік;
  Вкорочення або деформація радіусу ареоли, її набряклість і сплощення соска;
  Наявність вузлів у пахвовій області;

  В арсеналі сучасного фахівця є широкі діагностичні можливості:
  Пальпація;
  Біопсія та гістологічне дослідження;
  УЗД молочних залоз;
  Мамографія;
  Доплерографія;


  Пам'ятайте: доброякісні захворювання, виявлені фахівцем, зазвичай лікуються консервативно; злоякісні утворення мають сприятливий прогноз при своєчасній діагностиці та лікуванні, чого не сказати про деяких процесах. Нормальний стан молочних залоз є запорукою не тільки фізичного, а й психологічного здоров'я. Цей аспект надзвичайно важливий у житті кожної з представниць "слабкої статі". Фахівці Клініки Осіб у галузі мамології допоможуть Вам предотварить появі певних складнощів і вирішити вже існуючі проблеми. Зробіть перший крок назустріч жіночому здоров'ю і ми Вас обов'язково підтримаємо!