Аденома

  Простата, або передміхурова залоза, є внутрішнім статевим органом, що активно беруть участь в сексуальної і дітородної функції чоловіків. Після сорока років з нею починають відбуватися досить неприємні метаморфози: тканина її поступово ущільнюється, а сама залоза збільшується в розмірі. Саме це збільшення простати і носить назву аденоми, гіпертрофії простати або доброякісної гіперплазії передміхурової залози (ДГПЗ). Таке захворювання є приблизно у 20 відсотків чоловіків у віці 40 років, у 70 відсотків у віці 60 і 90 відсотків у віці 80 років.

  Аденома передміхурової залози (лат. adenoma prostatae), за сучасною термінологією доброякісна гіперплазія передміхурової залози (ДГПЗ) - доброякісне новоутворення, що розвивається із залозистого епітелію або стромального компонента простати. При цьому в простаті утворюється маленький вузлик (або вузлики), який росте і поступово здавлює сечовипускальний канал. Внаслідок такого здавлення виникає порушення сечовипускання.

  Захворювання зустрічається як у осіб з інтенсивною або зниженою сексуальною активністю, так і служителів культу, що дали обітницю безшлюбності. З певністю відсутній зв'язок захворювання з венеричними та хронічні інфекції органів сечостатевої системи. У молодих чоловіків виникнення аденоми передміхурової залози є винятково рідкісним. Аденоми парауретральних залоз можна розглядати як прояв «чоловічого клімаксу» в наслідок порушення балансу та метаболізму статевих гормонів. Вважається, що захворювання починається тоді, коли сечовипускання перестає приносити задоволення. В ідеалі чоловіки повинні звертатися до лікаря саме в цей момент. Через деякий час сечовипускання стає менш вільним, менш інтенсивним. Струмінь сечі стає більш слабкою, кількість сечі, що виділяється за один раз, зменшується. Неможливість повністю спорожнити сечовий міхур веде до постійного підтікання, нетримання сечі. Ще один прояв аденоми на цій стадії - поява таких сильних позивів до сечовипускання, що людина не може терпіти навіть незначний час.

   В обсяг обов'язкового дослідження входять:

  Лабораторні аналіз крові на ПСА (онкомаркер - для виключення або підтвердження раку простати).

  Загальний аналіз сечі.

  Біохімічні показники крові.

  Ультразвукове дослідження.

  Урофлоуметрія (визначення параметрів сечовипускання).

  Пальцеве ректальне обстеження залози.

   Еректильна дисфункція